Grupa Młodych Małżeństw powstała w 2018 roku z inicjatywy jednej z Rodzin Naszej Parafii. „Młodych”, czyli zaangażowanych, troszczących się o siebie nawzajem, pragnących tworzyć Żywy Kościół małżonków. Obecnie w jej skład wchodzi 13 małżeństw.  Niemalże każda Osoba ze Wspólnoty formowała się przy parafii od najmłodszych lat – w Oazie Dzieci Bożych, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Oazie czy Magisie. Pragnąc dalej poszukiwać i odkrywać Pana Boga pojawiło się w Nas pragnienie kontynuacji zapoczątkowanej wcześniej formacji. Na wspomnienie zasługuje fakt, że większość z małżonków poznała swoje „drugie połówki” właśnie we wspomnianych Wspólnotach.
 
W dzisiejszym zabieganym i pełnym niepokoju świecie potrzeba każdemu z nas zatrzymania, pokoju i oparcia w drugim człowieku, szczególnie tym najbliższym. Dzięki wspólnym spotkaniom mamy okazję zatrzymać się, zobaczyć co w naszym życiu jest najważniejsze, podzielić się radościami i problemami, razem przeciwdziałać trudnościom, złączyć siły w modlitwie oraz pomocy potrzebującym.
 
Wspólnota nie tylko umacnia relacje małżeńskie, ale przede wszystkim jest żywym świadectwem dla Naszych Dzieci, których pragniemy nauczyć, że Drugi Człowiek jest w życiu ogromną wartością, bo w każdym z Nas mieszka Żywy, kochający bezgranicznie Bóg. Pokazujemy im, że Kościół, przede wszystkim ten lokalny, jest naszym drugim Domem, o który należy się troszczyć, ale co najważniejsze, do którego możemy przyjść się ukoić, w którym zawsze spotykamy Miłość, która choć dała się ukrzyżować – Zmartwychwstała i Żyje.
 
Serdecznie zapraszamy do dołączenia chętnych małżonków!

Spotkania Grupy Małżeństw odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 18.00 w salce Magisowej.
W tym samym dniu Wspólnota posługuje na Eucharystii z udziałem dzieci o godzinie 10.00.

Opiekunem Grupy jest Ojciec Proboszcz – Paweł Pasierbek SJ.