PIELGRZYMKA DO WŁOCH

ZE ŚWIĘTYM OJCEM PIO

26. czerwca – 5. lipca 2022 r.

                                                                                                                                                             

PROGRAM PIELGRZYMKI:

 

1 dzień – rano wyjazd z Czechowic-Dziedzic do Wiednia, tam zwiedzanie katedry, starego miasta pałaców cesarskich i opery. Msza św. w kościele grobów cesarskich, następnie zwiedzanie krypty cesarzy. Wyjazd do Włoch na obiadokolację i nocleg koło Wenecji.

2 dzień – wizyta w Padwie zwiedzanie bazyliki św. Justyny i grobu św. Łukasza ewangelisty i Msza św. w bazylice św. Antoniego, a następnie wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loreto, zwiedzanie bazyliki i cmentarza polskich żołnierzy, obiadokolacja i nocleg w hotelu w Asyżu.

3 dzień – zwiedzanie sanktuarium Rivotorto, bazyliki św. Franciszka i św. Klary, bazyliki Matki Bożej Anielskiej, Msza św. Po południu przejazd do sanktuarium św. Rity w Cascia oraz wizyta w klasztorze Msza św., następnie przejazd do Roccaporena miejsca narodzin św. Rity zwiedzanie domu rodzinnego, ogród różany i góra modlitw, powrót do Asyżu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Orvietto, wyjazd kolejką linową do bazyliki Cudu Eucharystycznego, gdzie zostało ustanowione Święto Bożego Ciała, przejazd do Fiudzi koło Rzymu na obiadokolację i nocleg.

5 dzieńRzym i audiencja na Placu św. Piotra z papieżem, zwiedzanie bazyliki watykańskiej i grobów papieskich, przejazd do bazyliki św. Jana na Lateranie, Gradusy oraz bazylika Matki Bożej Większej. Obiadokolacja i nocleg koło Rzymu.

6 dzień – przejazd na Monte Cassino, zwiedzanie bazyliki oraz Msza św. na cmentarzu polskich żołnierzy, przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach, do Pietrelciny zwiedzanie sanktuarium i dojazd wieczorem do San Giovanni Rotondo  na obiadokolację i nocleg.

7 dzieńSan Giovanni Rotondo – Msza św. w sanktuarium św. Ojca Pio, zwiedzanie kościołów i klasztoru, udział w drodze krzyżowej, zwiedzanie szpitala Domu Ulgi w Cierpieniu, czas wolny na modlitwę i posiłek, wieczorne nabożeństwo Adoracji Krzyża w sanktuarium.

8 dzień – przejazd na Monte San Angelo, zwiedzanie sanktuarium św. Michała, spacer po starożytnym miasteczku z widokiem na zatokę morską, po południu przejazd do Serracapriola do sanktuarium św. Ojca Pio oraz nawiedzenie grobu o Matteo słynnego egzorcysty, odpoczynek nad morzem i powrót do San Giovanni na  obiadokolację.

9 dzień – po śniadaniu wyjazd do Lanciano i zwiedzanie bazyliki Cudu Eucharystycznego, przejazd do Manopello do sanktuarium Świętego Oblicza, przejazd na obiadokolację i nocleg koło Wenecji.

10 dzień  – Msza św., śniadanie, powrót przez Alpy do Polski. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Telefon do br. Romana Ruska tel. 505 827 277

 Całkowity koszt pielgrzymki to 2600 zł.
Jak ktoś będzie chciał nocować w pokoju jednoosobowym to dopłata 15 euro za noc.

Pieniądze można wpłacać na konto:
Roman Rusek – 20 1090 1711 0000 0001 0791 5419
lub u p. Floriana Grzybek