Dziecięca Służba Maryjna

CZEŚĆ MARYI – CZEŚĆ I CHWAŁA !!!

 

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie!

Jesteśmy Dziecięcą Służbą Maryjną i chcemy naśladując Maryję podążać za Chrystusem. Spotykamy się, aby wspólnie śpiewać, modlić się, poznawać Maryję, ale także porozmawiać i radośnie spędzić czas.

Zapraszamy na nasze spotkania

Gdzie i kiedy?

SPOTKANIA

  • środa – 16:30 w salce NIEBO

PRÓBA ŚPIEWU PRZED MSZĄ

  • czwarta niedziela miesiąca – 9:15 w salce NIEBO

W czwartą niedzielę miesiąca śpiewamy na Mszy św. o godz. 10:00.

Dzieci Maryi chcą żyć duchem maryjnym i szerzyć cześć Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Powstały pod wpływem objawień Matki Bożej św. Katarzynie Laboure w 1830 r, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu.

Znakiem rozpoznawczym Dzieci Maryi jest medal Niepokalanej objawiony św. Katarzynie Laboure. Dzieci Maryi noszą więc Cudowny Medalik zgodnie z obietnicą zawartą w słowach Maryi: „Wszyscy, którzy nosić go będą otrzymają wiele łask”. Zawołaniem Dzieci Maryi są słowa: „Cześć Maryi” odp.: „Cześć Niepokalanej”.

Celem Dziecięcej Służby Maryjnej jest:

  • pogłębianie nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny i szerzenie jej kultu,
  • naśladowanie Matki Bożej poprzez wypełnianie obowiązków dziecka Maryi,
  • uczenie się szacunku do własnej ojczyzny, domu, życia rodzinnego,
  • uczenie się poświęcenia dla innych oraz wrażliwości, życzliwości i otwartości względem drugiego człowieka,
  • odkrywanie prawdziwej radości płynącej z przebywania we wspólnocie rówieśników,

dsm1O Pani Moja, o Matko Moja, cała się Tobie oddaję,
ofiaruję Ci dzisiaj oczy moje, serce moje i całą siebie.
Gdy przeto Twoją jestem, o Dobra Matko,
broń mnie i strzeż jako dziecka i własności Twojej.

Amen.

  1. Dziecko Maryi żyje w łasce uświęcającej.
  2. Bierze czynny udział w Eucharystii.
  3. Czci Niepokalaną i pragnie Ją naśladować.
  4. Często rozmawia z Bogiem na modlitwie.
  5. Pogłębia swoją wiedzę religijną. Uczęszcza na spotkania Dziewczęcej Służby Maryjnej.
  6. Kocha swoją parafię. Aktywnie włącza się w jej życie.
  7. Dba o religijną atmosferę w rodzinie.
  8. Jest wzorem ucznia.
  9. Śpieszy bliźnim z pomocą.
  10. Jest apostołem wśród otoczenia.

Medalik01

Wydarzyło się to nocą z dnia 26 na 27 listopada 1830 roku. Anioł obudził św. Katarzynę i wprowadził ją do kaplicy. Święta ujrzała Najświętszą Maryję Pannę stojącą na kuli ziemskiej, depczącą stopą łeb piekielnego węża. W rękach trzymała kulę ziemską, jakby ją chciała ofiarować Panu Bogu. Równocześnie Katarzyna usłyszała głos: „Kula, którą widzisz, przedstawia cały świat i każdą osobę z osobna”. Niebawem obraz zmienił się. Matka Boża miała ręce szeroko rozwarte i spuszczone do dołu, a z Jej dłoni wytryskały strumienie promieni. Usłyszała ponownie głos: „

Te promienie są symbolem łask, jakie zlewam na osoby, które Mnie o nie proszą”.

Święta ujrzała następnie literę M z krzyżem, dokoła dwanaście gwiazd, a pod literą M dwa Serca: Jezusa i Maryi. Dokoła postaci Maryi z rękami rozpostartymi Św. Katarzyna ujrzała napis: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”. Pod koniec tego objawienia Katarzyna otrzymała polecenie: „Postaraj się, by wybito medale według tego wzoru”.Medalik02

Tak też się stało. Katarzyna zleciła wybicie medalików, które zawierały objawione jej symbole: z jednej strony Maryję, Królową całego wszechświata i Matkę wszystkich ludzi, depczącą węża na kuli ziemskiej, a także wychodzące z jej rąk świetliste promienie, będące symbolem łask, jakie za pośrednictwem Niepokalanej Dziewicy otrzymują wszyscy ci, którzy proszą o nie z ufnością. Z drugiej zaś strony dużą literę M z krzyżem pod którym znajdują się dwa serca: jedno przebite mieczem (serce Maryi), a drugie z koroną cierniową (serce Jezusa), wszystko otoczone dwunastoma gwiazdami. Symbolizuje to Maryję pod krzyżem Jezusa, jej ból, cierpienie, ale i miłość do swojego Syna i wszystkich ludzi.

Dzięki tym cudownym objawieniom zaczął się szerzyć kult Maryi, a medaliki stały się symbolem wielu Maryjnych grup, między innymi naszej wspólnoty – Dziewczęcej Służby Maryjnej. Uroczyste wręczanie medalików odbywa się w dniu składania przyrzeczeń 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.