§  Obchodzimy dziś pod hasłem „Blask prawdy” XXII Dzień Papieski dziękując Panu Bogu za dar i świętość św. Jana Pawła II. Zbierane ofiary do puszek przeznaczone zostaną na wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia działającej na rzecz zdolnej, pochodzącej z mniej zamożnych rodzin młodzieży.

§  W poniedziałek o g. 18.00 Msza św. w int. wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, a potem spotkanie w salce Miłosierdzia.

§  W środę o g. 17.15 wraz z nabożeństwem różańcowym nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza w int. próśb i podziękowań.

§  W czwartek o g. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

§  W piątek różaniec połączony z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

§  W piątek Apostolstwo Modlitwy bardzo serdecznie zaprasza na trzydniowe skupienie, które poprowadzi o. Stanisław Groń z Krakowa. Rozpocznie się ono wspólną Drogą Krzyżowa o g.  15.30. Szczegóły programu na plakacie.

§  W minioną niedzielę na pomoc małej Zuzi zebraliśmy 18.170 PLN. Za Waszą ofiarność i hojność serdeczne Bóg zapłać! Podziękowania także dla Wspólnoty Małżeństw za koordynację całego przedsięwzięcia!

§  W minioną niedzielę liczyliśmy wiernych obecnych na Mszach św. i przystępujących do Komunii św. I tak w 6 Mszach niedzielnych uczestniczyło prawie 1320 wiernych (1317), a do Komunii św. przystąpiło prawie 720 wiernych (719). W porównaniu z rokiem minionym jest to wzrost o ponad 200 osób więcej na Mszach i ponad 100 więcej do Komunii św. Na terenie naszej parafii zameldowanych jest prawie 3530 mieszkańców. Wszystkim parafianom i naszym przyjaciołom i gościom dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę!

§  Członkowie POGŁĘBIARKI będąca społecznością skupioną wokół medytacji Pisma Św. i duchowości ignacjańskiej zapraszają na spotkania, które odbywają się przy naszej parafii w każdą środę o godz. 18.40 w salce Miłosierdzia. Celem spotkań jest doświadczanie Bożej obecności  poprzez medytację /kontemplację i dzielenie metodą Kręgów Magis. Zapraszamy również do naszej grupy na Facebooku „Czechowice-Dziedzice – Pogłębiarka”.

§  Zbliża się listopad i szczególna modlitwa za zmarłych. Kartki na wypominki zostały wyłożone na ławkach. Prosimy je czytelnie wypełnić i złożyć w zakrystii. Za poleconych zmarłych będziemy się modlić na różańcu od 2 listopada.

§  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego płyta CD z nagranymi kolejnymi księgami Pisma świętego.

§  W tym tygodniu z naszej parafii Pan powołał do św. śp. Władysławę Kopczyńską. Ją i wszystkich bliskich nam zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: Wieczne…

AMDG