TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                 

27. CZERWCA 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 • Dziś (w niedzielę) zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o g. 16.30.
 • Jak już zapowiadaliśmy po Mszach Grupa Małżeństw prowadzi kiermasz domowych ciast. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na dofinansowanie wyjazdu na rekolekcje wakacyjne młodzieży z grupy Magis.
 • Po Mszach ministranci zbierają do puszek ofiary na działalność dobroczynną Papieża Franciszka, tzw. Świętopietrze.
 • Pragniemy poinformować, iż – zgodnie z decyzją o. Prowincjała – posługę w domu rekolekcyjnym i w parafii kończy o. Bartłomiej Hućko SJ. Natomiast o. Tomasz Fiedler SJ został mianowany nowym członkiem naszej wspólnoty. O. Bartkowi dziękujemy za jego oddanie i pracę na rzecz parafii i domu rekolekcyjnego, a o. Tomasza serdecznie witamy wśród nas.
 • We wtorek, 29. czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
  W tym dniu imieniny obchodzą o. Proboszcz Paweł Pasierbek SJ i o. Paweł Adamarek SJ. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 • We środę ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe o g. 17.30.
 • W środę, 30. czerwca, o g. 18.00 uroczyste wprowadzenie relikwii i ikony św. Ignacego Loyoli w procesji rozpoczynającej Mszę św. Nawiedzenie naszej parafii i wspólnoty jezuitów przez relikwie i ikonę jest szczególnym czasem naszej modlitwy w Jubileuszowym Roku św. Ignacego Loyoli.
  Z okazji peregrynacji ikony Założyciela zakonu jezuitów od środy do soboty po wieczornych Mszach św. zapraszamy na 20-to minutowe konferencje poświęcone tematyce ignacjańskiej.
  We czwartek zaś i w piątek adoracja Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do 18.00, która rozpocznie się wspólnym odmówieniem koronki do Miłosierdzia Bożego. Szczegóły na plakatach.
 • Przypominamy, iż w związku z Jubileuszem w naszym kościele (Jubileuszowy Kościół) można uzyskać odpust zupełny. Więcej na ten temat w ulotkach, które są wystawione przy wyjściu z kościoła.
 • Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Nie będzie Mszy św. o g. 16.45.
  O g. 17.30 nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a po nim Msza w intencji Apostolstwa Modlitwy.
 • Sobota najbliższa to pierwsza sobota miesiąca.
  To także święto św. Tomasza Apostoła. W tym dniu obchodzi imieniny o. Tomasz Fiedler SJ, którego polecamy Waszej modlitewnej pamięci.
 • W sobotę, 3. lipca, spod naszego kościoła o g. 7.00 wyruszy pielgrzymka Apostolstwa Modlitwy do Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u p. Halinki z Apostolstwa Modlitwy i w zakrystii u p. Kościelnego. Koszt 40,- PLN.
 • 13 czerwca podczas zbiórki przy naszym kościele strażacy zebrali 1.793 PLN. Dziękujemy za Wasze ofiary.
  Natomiast w minioną niedzielę na cele parafialne zebraliśmy 4.010 PLN.
  Dziękujemy za Waszą hojność, jak i tym, którzy swoje ofiary wpłacają na konto parafii.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

AMDG

I jeszcze kartka z kalendarza

50 lat temu, 26 czerwca 1971 roku, miała miejsce jedna z największych tragedii, jaka rozegrała się w naszym mieście. W tym dniu wybuchł pożar w czechowickiej rafinerii, w wyniku którego 37 osób poniosło śmierć, a ponad 100 zostało ciężko poparzonych. Zdjęcia osób, które wtedy zginęły ratując nasze miasto znajdują się na sztaludze. Niech pamięć o nich i ich bohaterskiej postawie trwa w naszej pamięci. Pomódlmy się za nich: Wieczne odpoczywanie…